| T | F | L | S | M | T | O | T | F | L | S |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| Dato | Tid | Sted |
|---|---|---|
| 10. okt | 17:00 | |
| 11. okt | 18:00 | |
| 14. okt | 21:10 |
Logg inn for å stemme på
filmer til publikumsprisen
You need to upgrade your Flash Player to view this content. Download here...
Når krigsfotografen Grace blir tvunget til å avbilde sin tolk idet han blir skutt av irakiske opprørere faller livet hennes sammen. På søken etter svar havner hun midt i en skjebnesvanger kamp der urbefolkningen kjemper for å beskytte sine religiøse territorier. Fra en hellig kilde sprer det seg en mystisk sykdom gjennom befolkningen. Med fokus på storpolitisk grådighet og dets konsekvenser er filmen en fantastisk visuell reise, der det lavmælte og poetiske får spille seg ut med fjellpanoramene i Altiplano som majestetisk bakteppe. Altiplano kontemplerer geografiske såfremt som kulturelle grenser mellom folkegrupper, og er en sorgreise om en ukjent frihetskamp i de peruanske fjellområdene. ee
Logg inn for å lagre denne filmen i din egen filmliste
Fine bilder, men alt for treg.
Seb
/ 11. okt 2009 kl. 16:18
Fantastisk flotte bilder, men slutten av filmen er unødig langdryg. Parallellen mellom konflikten i Irak (olje) og i Peru (gull) utgjør et bakteppe, men det er historien om hvordan spredning av miljøgifter (kvikksølv) ved en gullgruve påvirker lokalbefolkningens liv og helse som dominirerer.
Annesp
/ 11. okt 2009 kl. 23:50
Følte at symbolbruk og kunstnerisk uttrykk etter hvert kom i veien for virkelige følelser; det hele ble litt for teknisk og fremmedgjørende (for seeren) hvor jeg tok meg selv i å betrakte framstillingen mer enn å føle tragedien indianerfolket i denne landsbyen påføres av kyniske vestlige interresser. På den positive siden gjør Magaly SOLIER nok en god rolle, som hun også gjorde i Faustas Perler, hvor hun framstilte en helt annen kvinneskikkelse, men hvor temaer som overtro og religion også preger handlingen.
Ulf
/ 15. okt 2009 kl. 13:06
Sterke bilder! Her ser vi noe av de symbolene og mytene som preger livet til de peruanske Andesfjells befolkning. Samtidig er det en sterkt protest mot verdens establishment.
Lucydelima
/ 15. okt 2009 kl. 14:26
Land Belgia, Tyskland, Nederland
År 2009
Spilletid 109 min
Serie Hovedprogram
Regissør Peter BROSENS, Jessica Hope WOODWORTH
Manus Peter BROSENS, Jessica Hope WOODWORTH
Fotograf Francisco GÓZON
Skuespillere
Magaly SOLIER, Jasmin TABATABAI, Olivier GOURMET
Språk Spansk, fransk, engelsk
Undertekst English
Produsent Heino DECKERT,
Produksjonsselskap Bo Films
Genre Drama