30 minutter om Latin-Amerikansk poesi
Hva betyr poesi i Latin-Amerika – og hvorfor fortsetter den å være så viktig? I forkant av visningen av den colombianske filmen A Poet inviterer Latin-Amerikagruppene i Norge (LAG) til en sanselig og deltakende introduksjon om poesien som kraft, språk og motstand i regionen.
Praktisk info:
- Dato: Søndag 9. november kl. 14.45
- I forkant av visningen av A POET (kl. 15.15)
- Språk: spansk, engelsk
- Gratis og åpent for alle!
Gjennom historien har poesi i Latin-Amerika vært en stemme for frihet, kjærlighet, håp og kamp – fra Pablo Neruda og Piedad Bonnet til dagens unge poeter som skriver fra migrasjon, urfolkskamp og byliv. I denne halvtimen får publikum et kort innblikk i Colombias politiske og kulturelle situasjon i dag, før poeter med røtter i Latin-Amerika, bosatt i Oslo, deler sine dikt. Til slutt inviteres alle til å delta i en felles skriveøvelse inspirert av filmens tema.
I samarbeid med Latin-Amerikagruppene i Norge (LAG), med deltakelse fra Juan Grajales (Colombia), Xavier Valverde (Bolivia) og Lina Alvarez Reyes (Colombia).