Konsert: Alune Wade på Cosmopolite
Lørdag 14. NOV blir det konsert med Alune Wade på Cosmopolite Scene.
Fra Paris til Dakar og New York har Alune Wade satt sitt tydelige avtrykk i møtet mellom afrikansk musikk og jazz. På veien har han delt scene med stjerner som Marcus Miller, Bobby McFerrin, Salif Keita og Oumou Sangaré, og live beskrives han som en musikalsk kraftutladning med evnen til å sette hele salen i brann.
Wade lar seg ikke putte i én musikalsk boks. Senegalesisk musikk? Jazz? Klassisk? Reggae? Taxuraan? Hvorfor velge? Wade snakker selv om «musique équitable» - rettferdig musikk. Musikk som gir ham friheten til å følge nysgjerrigheten dit den leder. Med andre ord: Ingen grenser. Ingen musikalske passkontroller.
Dagen før konserten – fredag 13. NOV – vises filmen Tukki, From the Roots to the Bayou på Vega Scene. Filmen er regissert av Wade og han vil selv være til stede for en samtale og en smakebit på konserten på Cosmopolite.
Praktisk info
Konserten starter 21.00
Ordinær billett: 370,-
Med festivalpass: 330,-
Dersom du har kjøpt billett til Tukki, From the Roots to the Bayou koster konsertbilletten 300,-