To gutter i skoleuniform står utendørs og kikker rundt et hjørne, omgitt av vegetasjon.
Boong: En gutt i grønn genser gjør et håndtegn. Nederst på bildet står teksten "Boong".
lør. 08.11
15:15 - 16:48
Cinemateket Lillebil
tir. 11.11
13:00 - 14:33
Vega Scene 3
lør. 15.11
13:15 - 14:48
Vika Kino 3

I håp om å gjenforene familien, legger ti år gamle Boong ut på en reise fra India til Myanmar for å finne faren sin som har vært borte i mange år.

Å skyte med sprettert er 10-årige Boongs spesialitet, en rampete hobby som får ham i trøbbel. Men livlige Boong er først og fremst veldig snill. Han ønsker å gi sin mor den beste gaven – nemlig å finne pappaen hans som har vært borte i lang tid. Sammen med sin beste venn må han lure seg over grensa mellom India og Myanmar og lete i et fremmed land, samtidig som de begynner å krangle seg imellom.

Dette er en varm og morsom film, til tross for at vi skal til et område med konflikter, hvor forskjellene på fattig og rik er store, og rasisme er dagligdags. Men der – akkurat som her – er vennskap det beste og viktigste av alt.

Filmen er tekstet på engelsk. 

TIFF Junior

Denne filmen inngår i

BARNAS SØRFILM

Originaltittel Boong

Land India

År 2024

Regissør Lakshmipriya Devi

Manusforfatter Lakshmipriya Devi

Fotograf Tanay Satam

Produsent Farhan Akhtar, Vikesh Bhutani, Alan McAlex, Shujaat Saudagar, Ritesh Sidhwani

Med Gugun Kipgen, Bala Hijam Ningthoujam, Angom Sanamatum

Spilletid 1t 33m

Språk Manipuri

Undertekst Engelsk

Sjanger Familiefilm

Format DCP

Aldersgrense 6

Lenker IMDb

Denne filmen konkurrerer om publikumsprisen.

Hva med disse filmene?